DL-LLCC68-S-868
DL-LLCC68-S-868, 868MHz Wireless LoRa Module High Sensitivity LLCC68
Fiyat
386,00 TL + KDV
  • DL-LLCC68-S-868
  • 868Mhz
  • LLCC68
  • +22dBm
  • 0.3~3.6V
  • -129dBm
  • 3000m
  • 17.1*16.1*2mm
433MHz/868MHz/915MHz Wireless LoRa Transceiver Module with LLCC86 Chip
Applications
● ISM band data communication
● Intelligent buildings
● Smart home Security
● AMR (Automatic Message Recording)
● Wireless remote control
● Building automation
● Wireless sensor network
● Energy control and management
● RKE (Remote Keyless Entry)
● Thermal energy collection, meter measurement
Features & Brief Introduction
● Support (G)FSK, LoRa™ and other modulation methods;
● The chip supports a frequency range of 150~960MHz;
● Recommended frequency: 433/470MHz => 433M LoRa module; 868/915MHz => 868/915M LoRa module;
● The working voltage is 3.3V, the maximum output transmitting power is +22dBm, and the maximum working current is 130mA;
● It has low power consumption characteristics in the receiving state, the minimum receiving current is 4.5mA, and the standby current is 0.6mA;