E32-868T30S
E32-T Serisi , LoRa RF Modül E32-900T30S
Fiyat
544,95 TL + KDV
Seçenekler
Modül Serisi
E32-868T30S
[IC] : SX1276
[Frequency] : 862~893MHz
[Power] : 30dBm
[Distance] : 8.0km
[Interface] : UART
[Weight] : 5.0±0.1g
Model Interface IC Frequency Hz Power dBm Distance km Air data rate Package Size (mm) Feature Manual
E32-400T20S3 UART SX1278 433M 470M 20 3,0 0.3k~19.2k SMD 16 * 26 LoRa spread spectrum
E32-433T20DC UART SX1278 433M 20 3.0 0.3k~19.2k DIP 21*36 LoRa spread spectrum
E32-433T20DT UART SX1278 433M 20 3.0 0.3k~19.2k DIP 21*36 LoRa spread spectrum
E32-433T20S UART SX1278 433M 20 5,0 2.4k~19.2k SMD 16 * 26 LoRa Spread Spactrum Technology
E32-433T20S1 UART SX1278 433M 20 3.0 0.3k~19.2k SMD 17*25.5 LoRa spread spectrum
E32-433T20S2T UART SX1278 433M 20 3.0 0.3k~19.2k SMD 17*30 LoRa spread spectrum
E32-433T27D UART SX1278 433M 27 5.0 0.3k~19.2k DIP 24*43 LoRa spread spectrum
E32-433T30D UART SX1278 433M 30 8.0 0.3k~19.2k DIP 24*43 LoRa spread spectrum
E32-433T30S UART SX1278 433M 30 8.0 0.3k~19.2k SMD 25*40.5 LoRa spread spectrum
E32-868T20D UART SX1276 868M 20 3.0 0.3k~19.2k DIP 21*36 LoRa spread spectrum
E32-868T20S UART SX1276 868M 20 3,0 0.3k~19.2k SMD 16 * 26 LoRa spread spectrum
E32-868T30D UART SX1276 868M 30 8.0 0.3k~19.2k DIP 24*43 LoRa spread spectrum
E32-868T30S UART SX1276 868M 30 8.0 0.3k~19.2k DIP 25*40.3 LoRa spread spectrum Continuous transmiss
E32-900T20S UART SX1276 868M 915M 20 5,5 0.3k~19.2k SMD 16*26 LoRa spread spectrum
E32-900T30D UART SX1276 868M 915M 30 8,0 0.3k~19.2k DIP 24*43 LoRa spread spectrum
RF Parameter Value
Remark
Working frequency
862~893 MHz
Default: 868MHz
Transmitting power 21~30 dBm
Default: 30dBm(About 1W
Receiving sensitivity -147 dBm
Air data rate: 0.3kbps
Air data rate 0.3k~19.2kbps
Default: 2.4kbps
Test distance 8000 meter
In open and clear air, with maximum power, 5dBi antenna gain, height of 2m,
air data rate: 2.4kbps
Hardware Parameter Value
Remark
Size
25 * 40.3 mm
Antenna type IPX/Stamp hole
Communication interface UART
Baud rate: 1200~115200, default: 9600
Package SMD
Buffer 512 bytes buffer
Automatically sub-packaging with 58 bytes per package
Electronic parameter Min. Typ. Max. Unit Condition
Power supply
3.3 5.0 5.2 V
Communication level 2.5 3.3 3.6 V
Transmitting current
560
600 660 mA 30dBm(1W)
Receiving current 20
21 23 mA
Sleep current 4 5 6 μA
Operating temperature
-40 20
Operating humidity
10 60
90 %
Storage temperature
Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!
Pin No.
Pin Item Pin Direction Pin Application
1 GND
Input
Ground
2 VCC
Input
Power supply :3.3~ 5.5V DC
3 AUX Output
4 TXD Output
TTL UART outputs, connects to external RXD (MCU, PC) input pin. Can be
configured as open-drain or push-pull output
5 RXD Input
TTL UART inputs, connects to external (MCU, PC) TXD output pin. Can be
configured as open-drain or pull-up input. Ground
6 M1
(weak pull-up)
Work with M0 to decide 4 working modes of module (not suspended, if not used, could be grounded).
7 M0
(weak pull-up)
Work with M1 to decide 4 working modes of module (not suspended, if not used, could be grounded).
11 ANT output High frequency signal output, 50 ohm characteristic impedance
12 GND
Ground
13 GND
14 GND
18 PB0 Input /Output
NC PIN, This pin needs to be dangling and the user does not need to connect(for later extension use)
19 PB1
Input /Output
20 PB3 Input /Output
21 +3.3V Input